Οργάνωση & Λειτουργία : Προεδρείο : Αντιπρόεδροι

Διατελέσαντες Αντιπρόεδροι




Αποτελέσματα
Φωτογραφία Όνομα Κοινοβουλευτική Ομάδα Θέση
Νικήτας Κακλαμάνης Νικήτας Κακλαμάνης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Α΄Αντιπρόεδρος
(29/05/2023 - 03/07/2023)
Χαράλαμπος  Αθανασίου Χαράλαμπος Αθανασίου ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Β΄Αντιπρόεδρος
(29/05/2023 - 03/07/2023)
Αθανάσιος  Μπούρας Αθανάσιος Μπούρας ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Γ΄Αντιπρόεδρος
(29/05/2023 - 03/07/2023)
Μερόπη Τζούφη Μερόπη Τζούφη ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Δ΄Αντιπρόεδρος
(29/05/2023 - 03/07/2023)
Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ Ε΄Αντιπρόεδρος
(29/05/2023 - 03/07/2023)
Γεώργιος Λαμπρούλης Γεώργιος Λαμπρούλης ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(29/05/2023 - 03/07/2023)
Κωνσταντίνος Χήτας Κωνσταντίνος Χήτας ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Z΄Αντιπρόεδρος
(29/05/2023 - 03/07/2023)
Νικήτας Κακλαμάνης Νικήτας Κακλαμάνης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Α΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Χαράλαμπος  Αθανασίου Χαράλαμπος Αθανασίου ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Β΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Αθανάσιος  Μπούρας Αθανάσιος Μπούρας ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Γ΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Δημήτριος Βίτσας Δημήτριος Βίτσας ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Δ΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ Ε΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Γεώργιος Λαμπρούλης Γεώργιος Λαμπρούλης ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Απόστολος Αβδελάς Απόστολος Αβδελάς ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Z΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Σοφία Σακοράφα Σοφία Σακοράφα Η΄Αντιπρόεδρος
(18/07/2019 - 28/05/2023)
Γεώργιος Μαυρωτάς Γεώργιος Μαυρωτάς Z΄Αντιπρόεδρος
(16/05/2019 - 17/07/2019)
Μάριος Γεωργιάδης Μάριος Γεωργιάδης ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ Η΄Αντιπρόεδρος
(16/05/2019 - 30/05/2019)
Κωνσταντίνος  Ζουράρης Κωνσταντίνος Ζουράρης Η΄Αντιπρόεδρος
(11/07/2018 - 08/02/2019)
Δημήτριος Καμμένος Δημήτριος Καμμένος Η΄Αντιπρόεδρος
(05/07/2017 - 09/07/2018)
Μάριος Γεωργιάδης Μάριος Γεωργιάδης ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ Θ΄Αντιπρόεδρος
(05/07/2017 - 15/05/2019)
Σπυρίδων Λυκούδης Σπυρίδων Λυκούδης Z΄Αντιπρόεδρος
(06/07/2016 - 08/02/2019)
Αναστάσιος (Τάσος) Κουράκης Αναστάσιος (Τάσος) Κουράκης ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Α΄Αντιπρόεδρος
(04/10/2015 - 17/07/2019)
Γεώργιος Βαρεμένος Γεώργιος Βαρεμένος ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Β΄Αντιπρόεδρος
(04/10/2015 - 17/07/2019)
Αναστασία Χριστοδουλοπούλου Αναστασία Χριστοδουλοπούλου ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Γ΄Αντιπρόεδρος
(04/10/2015 - 17/07/2019)
Νικήτας Κακλαμάνης Νικήτας Κακλαμάνης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Δ΄Αντιπρόεδρος
(04/10/2015 - 17/07/2019)
Δημήτριος Κρεμαστινός Δημήτριος Κρεμαστινός ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ) Ε΄Αντιπρόεδρος
(04/10/2015 - 17/07/2019)
Γεώργιος Λαμπρούλης Γεώργιος Λαμπρούλης ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(04/10/2015 - 17/07/2019)
Αλέξιος Μητρόπουλος Αλέξιος Μητρόπουλος ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Α΄Αντιπρόεδρος
(06/02/2015 - 03/10/2015)
Ιωάννης  Μπαλάφας Ιωάννης Μπαλάφας ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Β΄Αντιπρόεδρος
(06/02/2015 - 03/10/2015)
Δέσποινα Χαραλαμπίδου Δέσποινα Χαραλαμπίδου ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Γ΄Αντιπρόεδρος
(06/02/2015 - 03/10/2015)
Νικήτας Κακλαμάνης Νικήτας Κακλαμάνης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Δ΄Αντιπρόεδρος
(06/02/2015 - 03/10/2015)
Σπυρίδων Λυκούδης Σπυρίδων Λυκούδης ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(06/02/2015 - 03/10/2015)
Γεώργιος Λαμπρούλης Γεώργιος Λαμπρούλης ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Z΄Αντιπρόεδρος
(06/02/2015 - 03/10/2015)
Ιωάννης Δριβελέγκας Ιωάννης Δριβελέγκας Ε΄Αντιπρόεδρος
(09/07/2013 - 05/02/2015)
Γεώργιος Καλαντζής Γεώργιος Καλαντζής ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Β΄Αντιπρόεδρος
(29/03/2013 - 05/02/2015)
Ιωάννης Τραγάκης Ιωάννης Τραγάκης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Α΄Αντιπρόεδρος
(29/06/2012 - 05/02/2015)
Αθανάσιος  Νάκος Αθανάσιος Νάκος ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Β΄Αντιπρόεδρος
(29/06/2012 - 28/03/2013)
Χρήστος Μαρκογιαννάκης Χρήστος Μαρκογιαννάκης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Γ΄Αντιπρόεδρος
(29/06/2012 - 05/02/2015)
Ιωάννης Δραγασάκης Ιωάννης Δραγασάκης ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Δ΄Αντιπρόεδρος
(29/06/2012 - 05/02/2015)
Λεωνίδας Γρηγοράκος Λεωνίδας Γρηγοράκος Ε΄Αντιπρόεδρος
(29/06/2012 - 24/06/2013)
Μαρία Κόλλια - Τσαρουχά Μαρία Κόλλια - Τσαρουχά ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(29/06/2012 - 05/02/2015)
Ιωάννης Τραγάκης Ιωάννης Τραγάκης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Α΄Αντιπρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Αθανάσιος  Νάκος Αθανάσιος Νάκος ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Β΄Αντιπρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Σπυρίδων Ταλιαδούρος Σπυρίδων Ταλιαδούρος ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Γ΄Αντιπρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Αναστάσιος (Τάσος) Κουράκης Αναστάσιος (Τάσος) Κουράκης ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Δ΄Αντιπρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Λεωνίδας Γρηγοράκος Λεωνίδας Γρηγοράκος Ε΄Αντιπρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Μαρία Κόλλια - Τσαρουχά Μαρία Κόλλια - Τσαρουχά ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Ελπίδα Παντελάκη Ελπίδα Παντελάκη ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Z΄Αντιπρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Αναστάσιος (Τάσος) Κουράκης Αναστάσιος (Τάσος) Κουράκης ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Z΄Αντιπρόεδρος
(17/06/2010 - 17/05/2012)
Γρηγόριος Νιώτης Γρηγόριος Νιώτης Α΄Αντιπρόεδρος
(15/10/2009 - 17/05/2012)
Ροδούλα Ζήση Ροδούλα Ζήση Β΄Αντιπρόεδρος
(15/10/2009 - 17/05/2012)
Ευάγγελος Αργύρης Ευάγγελος Αργύρης Γ΄Αντιπρόεδρος
(15/10/2009 - 17/05/2012)
Βύρων Πολύδωρας Βύρων Πολύδωρας ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Δ΄Αντιπρόεδρος
(15/10/2009 - 17/05/2012)
Βαρβάρα (Βέρα) Νικολαϊδου Βαρβάρα (Βέρα) Νικολαϊδου ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Ε΄Αντιπρόεδρος
(15/10/2009 - 17/05/2012)
Βαϊτσης Αποστολάτος Βαϊτσης Αποστολάτος ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(15/10/2009 - 17/05/2012)
Αθανάσιος Λεβέντης Αθανάσιος Λεβέντης ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Z΄Αντιπρόεδρος
(15/10/2009 - 16/06/2010)
Ιωάννης Δραγασάκης Ιωάννης Δραγασάκης ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΣΤ΄Αντιπρόεδρος
(07/10/2008 - 14/10/2009)
Βαϊτσης Αποστολάτος Βαϊτσης Αποστολάτος Z΄Αντιπρόεδρος
(10/07/2008 - 14/10/2009)
Γεώργιος Σούρλας Γεώργιος Σούρλας ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Α΄Αντιπρόεδρος
(27/09/2007 - 14/10/2009)
Ελισάβετ (Έλσα) Παπαδημητρίου Ελισάβετ (Έλσα) Παπαδημητρίου ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Β΄Αντιπρόεδρος
(27/09/2007 - 14/10/2009)
Αναστάσιος Νεράντζης Αναστάσιος Νεράντζης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Γ΄Αντιπρόεδρος
(27/09/2007 - 14/10/2009)
Φίλιππος Πετσάλνικος Φίλιππος Πετσάλνικος Δ΄Αντιπρόεδρος
(27/09/2007 - 14/10/2009)
Βαρβάρα (Βέρα) Νικολαϊδου Βαρβάρα (Βέρα) Νικολαϊδου ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Ε΄Αντιπρόεδρος
(27/09/2007 - 14/10/2009)
 
Η Διαδικτυακή Πύλη της Βουλής των Ελλήνων χρησιμοποιεί cookies όπως ειδικότερα αναφέρεται εδώ