Οργάνωση & Λειτουργία : Προεδρείο : Πρόεδρος

Διατελέσαντες Πρόεδροι


Αποτελέσματα
Φωτογραφία Όνομα Κόμμα Θέση
Νικόλαος Βούτσης Νικόλαος Βούτσης ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Πρόεδρος
(04/10/2015 - 18/07/2019)
Ζωή Κωνσταντοπούλου Ζωή Κωνσταντοπούλου ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Πρόεδρος
(06/02/2015 - 03/10/2015)
Ευάγγελος - Βασίλειος Μεϊμαράκης Ευάγγελος - Βασίλειος Μεϊμαράκης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πρόεδρος
(29/06/2012 - 05/02/2015)
Βύρων Πολύδωρας Βύρων Πολύδωρας ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πρόεδρος
(18/05/2012 - 28/06/2012)
Φίλιππος Πετσάλνικος Φίλιππος Πετσάλνικος ΠΑ.ΣΟ.Κ. Πρόεδρος
(15/10/2009 - 17/05/2012)
Δημήτριος Σιούφας Δημήτριος Σιούφας ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πρόεδρος
(27/09/2007 - 14/10/2009)
Άννα Μπενάκη - Ψαρούδα Άννα Μπενάκη - Ψαρούδα ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πρόεδρος
(19/03/2004 - 26/09/2007)
Απόστολος Κακλαμάνης Απόστολος Κακλαμάνης ΠΑ.ΣΟ.Κ. Πρόεδρος
(22/10/1993 - 18/03/2004)
Αθανάσιος Τσαλδάρης Αθανάσιος Τσαλδάρης ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πρόεδρος
(04/07/1989 - 21/10/1993)
Ιωάννης Αλευράς Ιωάννης Αλευράς ΠΑ.ΣΟ.Κ. Πρόεδρος
(17/11/1981 - 03/07/1989)
Δημήτριος Παπασπύρου Δημήτριος Παπασπύρου ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πρόεδρος
(12/12/1977 - 16/11/1981)
Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου Κωνσταντίνος Παπακωνσταντίνου ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πρόεδρος
(21/11/1974 - 11/12/1977)
 
Χρησιμοποιούμε cookies για να διασφαλίσουμε πως θα έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία ως επισκέπτης στο δικτυακό τόπο της Βουλής των Ελλήνων. Επιλέγοντας «Συμφωνώ», αποδέχεστε να λαμβάνετε όλα τα cookies (λειτουργικότητας και στατιστικών). Διαβάστε για τη πολιτική μας για τα cookies και αλλάξτε τις ρυθμίσεις.