Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 19/06/1985 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ανεξαρτητοποίησης
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 01/01/1987 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Διαμαντίδης Δημήτριος Ιωάννη)
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 02/05/2014 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Παπαδημητρίου Γεσθημανή (Μάνια) Θεοδώρου)
 
Χρησιμοποιούμε cookies για να διασφαλίσουμε πως θα έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία ως επισκέπτης στο δικτυακό τόπο της Βουλής των Ελλήνων. Επιλέγοντας «Συμφωνώ», αποδέχεστε να λαμβάνετε όλα τα cookies (λειτουργικότητας και στατιστικών). Διαβάστε για τη πολιτική μας για τα cookies και αλλάξτε τις ρυθμίσεις.