Βουλευτές

Κοινοβουλευτική Θητεία Βουλευτών Από Τη Μεταπολίτευση Ως Σήμερα



Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 25/05/1994 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος
(αντικαταστάτης: Σαψάλης Κωνσταντίνος Γεωργίου)
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 11/11/2011 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Κουντουρά Έλενα Αλεξάνδρου)
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 03/11/2014 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Πλεύρης Αθανάσιος Κωνσταντίνου)
 
Η Διαδικτυακή Πύλη της Βουλής των Ελλήνων χρησιμοποιεί cookies όπως ειδικότερα αναφέρεται εδώ