Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - 11/06/2019) 20/09/2015 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - 11/06/2019) 08/02/2019 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Κουίκ Τέρενς - Σπένσερ - Νικόλαος Φιλίππου)
ΙΗ΄ (17/07/2019 - ) 07/07/2019 Β2' ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής
ΙΗ΄ (17/07/2019 - ) 13/01/2021 Β2' ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος
(αντικαταστάτης: Κουρουμπλής Παναγιώτης Ελευθερίου)
 
Η Διαδικτυακή Πύλη της Βουλής των Ελλήνων χρησιμοποιεί cookies όπως ειδικότερα αναφέρεται εδώ