Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Β' (20/11/1977 - 19/09/1981) 20/11/1977 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 10/10/2003 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Δραγασάκης Ιωάννης Ανδρέα)
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 09/02/2010 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Μίχος Λάμπρος Σπυρίδωνος)