Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 12/02/2012 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Ζούνη Παναγιώτα (Πέμη) Λάμπρου
(Λόγω:Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα)
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 13/02/2012 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - 11/06/2019) 20/09/2015 ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής
ΙΗ΄ (17/07/2019 - ) 07/07/2019 ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής
 
Η Διαδικτυακή Πύλη της Βουλής των Ελλήνων χρησιμοποιεί cookies όπως ειδικότερα αναφέρεται εδώ