Βουλευτές

Κοινοβουλευτική Θητεία Βουλευτών Από Τη Μεταπολίτευση Ως Σήμερα



Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Β' (20/11/1977 - 19/09/1981) 20/11/1977 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 22/10/1992 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Φωτέας Παναγιώτης Σωτηρίου)
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΠΟΛ.Α. Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - 11/06/2019) 20/09/2015 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΗ΄ (17/07/2019 - ) 07/07/2019 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
 
Η Διαδικτυακή Πύλη της Βουλής των Ελλήνων χρησιμοποιεί cookies όπως ειδικότερα αναφέρεται εδώ