Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 17/11/1974 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Β' (20/11/1977 - 19/09/1981) 20/11/1977 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 15/04/1982 ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Απεβίωσε
(αντικαταστάτης: Χούτας Θωμάς Στυλιανού)
 
Η Διαδικτυακή Πύλη της Βουλής των Ελλήνων χρησιμοποιεί cookies όπως ειδικότερα αναφέρεται εδώ