Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 16/01/1991 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος
(αντικαταστάτης: Σμπώκος Ιωάννης Γεωργίου)
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 ΡΕΘΥΜΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Σμπώκος Ιωάννης Γεωργίου
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)
 
Χρησιμοποιούμε cookies για να διασφαλίσουμε πως θα έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία ως επισκέπτης στο δικτυακό τόπο της Βουλής των Ελλήνων. Επιλέγοντας «Συμφωνώ», αποδέχεστε να λαμβάνετε όλα τα cookies (λειτουργικότητας και στατιστικών). Διαβάστε για τη πολιτική μας για τα cookies και αλλάξτε τις ρυθμίσεις.