Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΗ΄ (07/07/2019 - ) 07/07/2019 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
 
Χρησιμοποιούμε cookies για να διασφαλίσουμε πως θα έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία ως επισκέπτης στο δικτυακό τόπο της Βουλής των Ελλήνων. Επιλέγοντας «Συμφωνώ», αποδέχεστε να λαμβάνετε όλα τα cookies (λειτουργικότητας και στατιστικών). Διαβάστε για τη πολιτική μας για τα cookies και αλλάξτε τις ρυθμίσεις.