Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 17/11/1974 ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Β' (20/11/1977 - 19/09/1981) 20/11/1977 ΑΧΑΪΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 23/06/1996 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Απεβίωσε
(αντικαταστάτης: Παρασκευάς Ιωάννης Δημητρίου)