Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 ΚΙΛΚΙΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 12/02/2012 ΚΙΛΚΙΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 ΚΙΛΚΙΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 ΚΙΛΚΙΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 07/11/2012 ΚΙΛΚΙΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 06/11/2013 ΚΙΛΚΙΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ Προσχώρησης / Επανένταξης σε Κ.Ο
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 ΚΙΛΚΙΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 20/09/2015 ΚΙΛΚΙΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Εκλογής