Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 20/09/2000 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος
(αντικαταστάτης: Κούβελας Σωτήριος Δημητρίου)
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 12/02/2012 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/04/2012 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Προσχώρησης / Επανένταξης σε Κ.Ο
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 20/09/2015 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής