Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 17/11/1974 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 12/12/1974 ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Ράλλης Σπυρίδων Ιωάννη)
Β' (20/11/1977 - 19/09/1981) 20/11/1977 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΙΣ Εκλογής
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής