Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΛΑ.Ο.Σ. Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 03/07/2009 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΛΑ.Ο.Σ. Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Γεωργίου Γεώργιος Στεργίου)
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΛΑ.Ο.Σ. Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 03/11/2014 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Aντικατέστησε: Αβραμόπουλος Δημήτριος Λάμπρου
(Λόγω:Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα)
ΙΗ΄ (17/07/2019 - ) 07/07/2019 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
 
Η Διαδικτυακή Πύλη της Βουλής των Ελλήνων χρησιμοποιεί cookies όπως ειδικότερα αναφέρεται εδώ