Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 12/02/2012 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 16/03/2012 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Προσχώρησης / Επανένταξης σε Κ.Ο
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 02/05/2014 ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Δεικτάκης Γεώργιος Νικολάου)