Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 ΡΟΔΟΠΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 20/09/2015 ΡΟΔΟΠΗΣ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 13/01/2017 ΡΟΔΟΠΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ) Προσχώρησης / Επανένταξης σε Κ.Ο
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 13/01/2017 ΡΟΔΟΠΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ανεξαρτητοποίησης