Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 08/03/1990 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος
(αντικαταστάτης: Καζακλάρης Χρήστος Γεωργίου)
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 22/01/1991 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα
(αντικαταστάτης: Καζακλάρης Χρήστος Γεωργίου)
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 ΠΙΕΡΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής