Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 ΑΤΤΙΚΗΣ (υπόλοιπο) ΛΑ.Ο.Σ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 ΑΤΤΙΚΗΣ (υπόλοιπο) ΛΑ.Ο.Σ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 12/02/2012 ΑΤΤΙΚΗΣ (υπόλοιπο) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 17/02/2012 ΑΤΤΙΚΗΣ (υπόλοιπο) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος
(αντικαταστάτης: Καλαποθαράκος Χρήστος Βασιλείου)
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 ΑΤΤΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 ΑΤΤΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 ΑΤΤΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - 11/06/2019) 20/09/2015 ΑΤΤΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΗ΄ (07/07/2019 - ) 07/07/2019 Α΄ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
 
Χρησιμοποιούμε cookies για να διασφαλίσουμε πως θα έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία ως επισκέπτης στο δικτυακό τόπο της Βουλής των Ελλήνων. Επιλέγοντας «Συμφωνώ», αποδέχεστε να λαμβάνετε όλα τα cookies (λειτουργικότητας και στατιστικών). Διαβάστε για τη πολιτική μας για τα cookies και αλλάξτε τις ρυθμίσεις.