Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 06/03/1994 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Μερκούρη Αμαλία - Μαρία (Μελίνα) Σταματίου
(Λόγω:Απεβίωσε)
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 12/02/2012 ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας