Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 17/11/1974 ΥΠΟΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΗΝ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΟΥ - ΝΕΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΚ/ΝΔ Εκλογής
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 25/02/1976 ΥΠΟΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΗΝ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ ΕΔΗΚ Μετονομασία κόμματος ΕΚ/ΝΔ σε ΕΔΗΚ
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Τσοβόλας Δημήτριος Κωνσταντίνου
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής