Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 17/11/1974 ΥΠΟΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΗΝ ΔΗΜΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Aντικατέστησε: Μπαρμπαγιάννης Βασίλειος Ιωάννου
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής