Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 17/11/1974 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΟΥ - ΝΕΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΕΚ/ΝΔ Εκλογής
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 25/02/1976 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΕΔΗΚ Μετονομασία ΕΚ/ΝΔ σε ΕΔΗΚ
Α' (17/11/1974 - 22/10/1977) 31/01/1977 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΕΔΗΚ Απεβίωσε
(αντικαταστάτης: Αλιβιζάτος Κωνσταντίνος Νικολάου)