Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Aντικατέστησε: Λιάπης Μιχάλης - Γιώργος Κωνσταντίνου
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής