Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 08/03/1990 ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος
(αντικαταστάτης: Ζιάγκας Ιωάννης Δημητρίου)
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Μερεντίτη Αθανασία (Σούλα) Δημητρίου
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)