Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 15/11/1988 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Λάζαρης Απόστολος Ανδρέα
(Λόγω:Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα)
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Θ΄ (22/09/1996 - 14/03/2000) 22/09/1996 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 08/08/2006 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας