Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 23/05/2008 Α' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Aντικατέστησε: Παντελάκη Ελπίδα Αντωνίου
(Λόγω:Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα)
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 Α' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 20/09/2015 Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής