Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Β' (20/11/1977 - 19/09/1981) 20/11/1977 ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Βύζας Θεμιστοκλής Βασιλείου
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής