Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 ΣΕΡΡΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Aντικατέστησε: Ανθόπουλος Ευστάθιος Ιωάννη
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 ΣΕΡΡΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 05/11/1989 ΣΕΡΡΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 ΣΕΡΡΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 20/04/1991 ΣΕΡΡΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Απεβίωσε
(αντικαταστάτης: Σερέτης Θωμάς Ανδρέα)