Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Β' (20/11/1977 - 19/09/1981) 25/07/1978 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Aντικατέστησε: Γιάννου Ασημίνα συζ. Αντωνίου
(Λόγω:Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα)
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής