Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Aντικατέστησε: Παλαιοθόδωρος Δημήτριος Αναστασίου
(Λόγω:Έκπτωσης Βουλευτικού Αξιώματος)