Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Ι' (09/04/2000 - 11/02/2004) 09/04/2000 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΑ' (07/03/2004 - 18/08/2007) 07/03/2004 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΒ' (16/09/2007 - 07/09/2009) 16/09/2007 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΓ΄ (04/10/2009 - 11/04/2012) 04/10/2009 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΔ΄ (06/05/2012 - 19/05/2012) 06/05/2012 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΕ΄ (17/06/2012 - 31/12/2014) 17/06/2012 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΣΤ΄ (25/01/2015 - 28/08/2015) 25/01/2015 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΠΑ.ΣΟ.Κ. Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 20/09/2015 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ) Εκλογής
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 14/01/2016 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ετέθη εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας
ΙΖ΄ (20/09/2015 - ) 13/01/2017 ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ) Προσχώρησης / Επανένταξης σε Κ.Ο