Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Ε' (18/06/1989 - 12/10/1989) 18/06/1989 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 02/01/1990 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Aντικατέστησε: Αβέρωφ - Τοσίτσας Ευάγγελος Αναστασίου
(Λόγω:Απεβίωσε)
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
Η' (10/10/1993 - 24/08/1996) 10/10/1993 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής