Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Γ' (18/10/1981 - 07/05/1985) 18/10/1981 Β' ΑΘΗΝΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Εκλογής
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 27/05/1986 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ Aντικατέστησε: Θεοδωράκης Μιχαήλ (Μίκης) Γεωργίου
(Λόγω:Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα)
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 26/01/1987 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ Ανεξαρτητοποίησης