Βουλευτές


Επιλέξτε βουλευτή για να δείτε την πορεία του από τη μεταπολίτευση και μετά



Περίoδος Ημ/νία Περιφέρεια Kοιν. ομάδα Περιγραφή
Δ' (02/06/1985 - 02/06/1989) 02/06/1985 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής
ΣΤ' (05/11/1989 - 12/03/1990) 03/03/1990 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Aντικατέστησε: Συνοδινού Άννα Ιωάννη
(Λόγω:Παραίτησης από το Βουλευτικό Αξίωμα)
Ζ' (08/04/1990 - 11/09/1993) 08/04/1990 Α' ΑΘΗΝΩΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Εκλογής